Щодо підвищення рівня обізнаності в питаннях кібербезпеки

Забезпечення надійного кіберзахисту – одне з ключових завдань для кожного українця та організації будь-якої форми власності. Адже кібервійна триває, а загроза з боку російських хакерів не знижується. У сучасному цифровому світі, кіберзагрози стають все більш серйозними, і важливо приділяти належну увагу захисту своїх персональних даних, комп'ютерних систем та мереж. Міністерство культури та інформаційної політики України разом з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України підготувало ряд інформаційних матеріалів для підвищення рівня обізнаності громадян в питаннях кібербезпеки. А саме: - відеоматеріал «Кібербезпека під час війни» за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1okxTkokfHXH8AY8xBonOZntZLyFiTf-I/view; ; - інфографіки для поширення в мережі інтернет на тему «Захистить ваші дана та гроші від шахраїв» за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1LZ331OyuGT5aDiJeb4QbER2_chwde05-/view ; - текстовий інформаційний матеріал «Захист ваших ґаджетів від шкідливих програм, встановлення надійних паролів та кілька правил з кібербезпеки – заходи обачності, які вбережуть вас від зловмисників, які хочуть заволодіти вашими даними, включно з даними банківських карток і акаунтів у соцмережах» за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1fHmHCXt1y1SRaWt7KqNZ- 41N3EkQV19OTNE3REuhXmM/edit# . Принагідно інформуємо, що управління з питань цифрового розвитку розмістило на офіційному вебсайті Львівської обласної військової адміністрації корисні поради та кроки, які можна вжити для забезпечення особистої безпеки в онлайн-середовищі. Ознайомитись з матеріалом можна за посиланням: https://loda.gov.ua/services/text/65940 .

Щодо публічних закупівель

Повідомляємо, що 16.05.2023 офіційно оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 No 471 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. No 1178 і від 21 березня 2023 р. No 253 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». Зокрема, «Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» висвітлено у новій редакції, котрі містять як нововведення, так і звичні для нас норми, якими ми користувались у минулому: трьохраундові аукціони;  розширення функцій Державної аудиторської служби України щодо моніторингу прямих договорів. Крім того, визнано такими, що втратили чинність постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 No 1495 та від 17.02.2023 No 157. Зазначена постанова набирає чинності 19.05.2023. Повний текст змін до Особливостей доступний за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-postanov-kabinetu-ministriv-a471 Просимо довести вказану інформацію до відома розпорядників бюджетних коштів Львівської області.

Щодо відбору у «Школу Учасника закупівель»

Повідомляємо, Департаментом економічної політики Львівської обласної державної адміністрації запроваджується новий проєкт «Школа Учасника закупівель» для представників бізнесу Львівщини. Однією з вагомих підстав для запровадження такої школи, є вдалий досвід проведення аналогічного заходу для замовників «Школа Уповноважених осіб». Програма «Школа Учасника закупівель» включатиме теоретичний та практичний курс знань: як підбирати тендери для участі, як правильно читати тендерну документацію, як бездоганно готувати тендерну пропозицію, як розробити свою тактику для перемоги. Своїм досвідом поділяться представники Prozorro Market, електронних майданчиків, практикуючі юристи. Для участі представникам бізнесу потрібно зареєструватись за посиланням https://forms.gle/oEyudNCAXqtMFXQu7 Участь у навчальній програмі – безкоштовна. За детальною інформацією звертатись у відділ публічних закупівель Департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації: (032)261-22-00. Просимо залучити представників бізнесу Львівської області до участі у навчальній програмі.