Давидів
Коротка історична довідка с. Давидів
Село Давидів розташоване в південно-західній частині Пустомитівського району на віддалі 25 км до районного центру м.Пустомит,до обласного центру – 10 км.
Археологи твердять,що Давидів своєю історією сягає в глибину віків,свідченням чого є матеріали археологічних розкопок.Саму ж назву селапов’язують з іменем Давида Ігоровича,правнуком великого князя київського Ярослава Мудрого.
Як і сотні галицьких поселень,Давидів став погарищем після того,як тут у середині XIII століття побували монголо-татарські орди.На початку ХІV століття поселення підняв з руїн Іван Давидівський,якому судилося стати родоначальником великої родини. Розташоване на торговельному шляху село на відміну від своїх сусідів,досить швидко розвивалося.Та нова біда–татарський погром 1498 року–спіткала Давидів,який вдруге був спалений дощенту.
Згадки про село знову з'являються на сторінках історії,хоча воно ще раз у 1649 році пережило татарський погром. З середини ХVІІ століття Давидів уже згадується,як маєток львівського монастиря ордена домініканців,у власності якого він перебуває до кінця ХVІІІ століття,а точніше – до першого поділу Польщі,коли Марія Тереза закрила монастирі в цілій Галичині.
Усі роки Австро-Угорського панування в Галичині Давидів,як і інші підльвівські села,аж до 1848 року змушений був відробляти панщину. Перша світова війна обійшла боком це поселення,яке на той час нараховувало 236 дворів.Та вже в літописі українсько - польської війни село згадується неодноразово.Тут,зокрема,взимку 1919 року вели бої січові стрільці та вояки Української Галицької Армії.Двадцятирічне польське панування також залишило слід на сторінках історії Давидова, насамперед тим,що село стало майже все полонізованим.
Під час проведення операції Вісла жителі села були переселені. У Давидові, у свою чергу, знайшли притулок переселенці із шести інших сіл.
У селі є церква Святих апостолів Петра і Павла УПЦ КП та церква Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.
У 1988 році в селі почала функціонувати ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т. Г. Шевченка.
Досить динамічною є новітня історія села :
- активна участь жителів села у Помаранчевій революції та Революції Гідності;
- будівництво бруківкової дороги Давидів-Милятичі;
- введення в дію нового приміщення амбулаторії сімейної медицини;
- введення в дію нового приміщення сільської ради та народного дому.
18 грудня 2016 р. відбулися вибори голови Давидівської сільської ради об’єднаної територіальної громади.
Село Давидів стало центром громади, в яку увійшли ще 12 сіл.