«Робота для ВПО: ти потрібен!»: на Львівщині стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія

У вересні цього року з ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, підтримки Державного центру зайнятості і Львівської обласної військової адміністрації стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», до якої долучилися фахівці Львівської обласної служби зайнятості. Її мета – посилити комунікацію між усіма інституціями, які опікуються проблемами життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб, сприяти ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад, мотивувати їх до трудової діяльності, а також поширити серед громадськості інформацію про державні програми, що спрямовані на підвищення рівня зайнятості ВПО.

Відповіді на питання споживачів від Львівської філії «Газмережі»

Відповіді на питання споживачів від Львівської філії «Газмережі» Згідно з Постановою НКРЕКП No 1596 від 31 серпня 2023 року, послуги розподілу природного газу у Львівській області надає національний оператор – ТОВ «Газорозподільні мережі України» - Львівська філія. У зв'язку з цим у споживачів з'явилося чимало питань, тож відповідаємо на найпопулярніші з них:  ЧИ ЗМІНИЛИСЯ ОСОБОВІ РАХУНКИ КЛІЄНТІВ? Ні. Особові рахунки споживачів залишаються незмінними. Для клієнтів з Львівщини, особові рахунки починаються з цифр «0900».

Щодо компенсації за облаштування робочого місця особам з інвалідністю

Уряд компенсуватиме роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп в розмірі до 100,5 тис. грн. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 22 серпня 2023 року. Передбачається надання компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць: - для осіб з інвалідністю І групи - до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат); - для осіб з інвалідністю ІІ групи - до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат). Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи зінвалідністю,зокрема: меблів; транспортерів для піднімання сходами з електроприводом; допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв; брайлівських клавіатур та портативних пристроїв; підйомних платформ для робочих місць; допоміжних засобів для відтворення звуку тощо. Фінансування компенсації здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Для отримання компенсації роботодавець подає центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності в паперовій або електронній формі: - заяву щодо надання компенсації; - копії документів, які підтверджують працевлаштування особи зінвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця. Заява подається роботодавцем протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю. Таку заяву також можна подати засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг – через Портал Дія. Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів. Компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок, який зазначений у заяві. Більш детальніше з Постановою КМУ, Порядком компенсації, зразком заяви про надання компенсації фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю та визначеним переліком допоміжних засобів для облаштування робочого місця можна ознайомитись на Урядовому порталі за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-nadannia-robotodavtsiam-kompensatsii-faktychnykh-vytrat-za-s893-220823.

Виходь на світло

Матеріали для ознайомлення за посиланням - https://drive.google.com/drive/folders/1RYRAar8UyeB8iM8_RN5tndCj2zEXHX22