Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення (слухання)

Дата: 09.06.2023 14:30
Кількість переглядів: 134

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення (слухання)

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо реорганізації Городиславицької початкової школи Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області в Заклад дошкільної освіти с. Городиславичі Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Давидівської сільської ради.

ПРОЄКТ РІШЕННЯ

 1. Найменування організатора громадського обговорення – Давидівська сільська рада.
 2. Мета: врахування думки жителів села Городиславичі, депутатів місцевого самоврядування щодо реорганізації Городиславицької початкової школи Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області в Заклад дошкільної освіти с. Городиславичі Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області

 

Відповідно до ст. 25, п. 30 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 66 Закону України «Про освіту», ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

 • Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
 • Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
 • Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.
 • У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

 

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції»,

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26): «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

 

На сьогодні на території Давидівської сільської ради функціонує 14 закладів загальної середньої освіти, у яких навчається 1986 учнів.

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки, учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитись здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності, бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема є гострою для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти сталі напівпорожними.

Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу громада платить із власного бюджету) та переведення дітей до більших шкіл та забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.

У 2022-2023 навчальному році в Городиславицькій початковій школі навчається 11 дітей, на даний момент навчається: у 1 класі – 5 учнів, 2 класі – 0 учнів, 3 класі – 2 учнів, 4 класі – 4 учнів та у дошкільній групі – 6 дітей.

З огляду на прогнозовану мережу учнів Городиславицької початкової школи на 2023-2026 навчальні роки кількість дітей  зменшується у середньому до 6 дітей.

Так, у 2023-2024 навчальному році навчатиметься 6 учнів: у 1 класі – 0 учнів, у 2 класі – 5 учнів, у 3 класі – 0 учнів, у  4 класі –  1 учень. У дошкільній групі – 6 дітей.

У 2024-2025 навчальному році навчатиметься  5 учнів: у 1 класі – 0 учнів, у 2 класі – 0 учнів, у 3 класі – 5 учнів, у  4 класі – 0 учнів. У дошкільній групі – 5 дітей.

У 2025-2026 навчальному році навчатиметься 7 дітей: у 1 класі – 2 учні, у 2 класі – 0 учнів, у 3 класі – 0 учнів, у  4 класі –  5 учнів. У дошкільній групі – 5 дітей.

У Городиславицькій початковій школі у наявності 2,11 педагогічних ставок та 2,50 ставок обслуговуючого персоналу. У даному закладі освіти працює 4 ( 2,11 ставки) педагогічних працівники (1 - пенсійного віку, 1 – у відпустці по догляду за дитиною до трьох років) та 2 особи (2 ставки) обслуговуючого персоналу (з них 1 особа сезонний працівник).

Вартість утримання на одного учня в Городиславицькій початковій школі становить близько 70,506 тис. грн. на рік. Кількість учнів на одного вчителя складає 3 дитини.

Надалі переважає проблема, що серед мешканців поступово стали переважати літні люди та пенсіонери, школа обслуговує дедалі меншу кількість дітей. Наслідком цього процесу школа стала малокомплектною з надзвичайно малими класами.

Важливу мотивацію до консолідації подрібненої освітньої мережі створює формула освітньої субвенції з розрахунку на одного учня.  

Орган місцевого самоврядування одержує субвенцію на фінансування шкіл. Формула визначення обсягу освітніх субвенцій ґрунтується на кількості учнів.

Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників.

Система мотивації функціонує таким чином. Малі школи з малими класами загалом є більш витратними у розрахунку на одного учня (більш витратними, ніж кошти, виділені в рамках освітньої субвенції). Міністерство фінансів відмовлятиме у наданні додаткових коштів з бюджету розпорядникам бюджетних коштів, які здійснюють дефіцитне фінансування бюджетних витрат. Внаслідок цього проблеми можуть призвести до браку коштів на виплату зарплати вчителям та утримання шкіл, від чого постраждають учні і персонал школи. Оптимізація малокомплектної школи не зменшує кошти, виділені в рамках освітньої субвенції, оскільки кількість учнів не змінюється. 

Реорганізація Городиславицької початкової школи дасть можливість покращити якість знань учнів цього закладу шляхом здобуття ними загальної середньої освіти в закладах освіти з кращою матеріально-технічною базою та розширити коло спілкування з однолітками.

Інформуємо, що на виплату заробітної плати   педагогічним працівникам Городиславицької початкової школи на 2022-2023 н.р. необхідно 425,800 тис.грн. та 304,296 тис. грн. на заробітну плату обслуговуючого персоналу.

Загальна сума запланованих видатків на 2023 рік Городиславицької початкової школи становить 846,083 тис. грн.

При оптимізації шкільної мережі зекономлені кошти можуть бути доцільно залучені для покращення освітніх потреб.

Народжуваність дітей 3-6 років таких сіл як: Городиславичі, Миколаїв та Підсоснів становить 12 дітей, зокрема:

 • 3 роки – 4 дітей;
 • 4 роки – 5 дітей;
 • 5 років – 2 дітей;
 • 6 років – 1 дитина.

Проаналізувавши перспективну мережу, матеріально-технічну базу, виносимо на громадське обговорення питання щодо реорганізації Городиславицької початкової школи Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області в Заклад дошкільної освіти с. Давидів Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області та затвердження відповідно проєкту рішення, яке буде виноситись на розгляд сесії Давидівської сільської ради.

Запрошуємо Вас долучитись до громадського обговорення цього питання.

 1. Формат проведення громадського обговорення: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення в приміщенні Городиславицької початкової школи громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю. До участі в обговоренні запрошуються мешканці с. Городиславичі у термін: з 09.06.2023 року.
 2. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення за адресою: 81151, Львівська область, Львівський район, село Давидів, вулиця Незалежності, 1А (відділ освіти, молоді та спорту Давидівської сільської ради), електронна адреса: davydiv.vo@ukr.net
 3. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Кришталь Світлана Михайлівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Давидівської сільської ради.
 4. Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Давидівської сільської ради.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь