Особливості оренди на невитребуванні (нерозподіленні) чи неуспадковані земельні ділянки.

Дата: 08.06.2021 10:35
Кількість переглядів: 2247

Фото без опису

Особливості оренди на невитребуванні (нерозподіленні) чи неуспадковані земельні ділянки.

Питання укладення договору оренди землі є завжди актуальним. Якщо оренда земельних ділянок у процесі здійснення сільськогосподарської діяльності  — звичайна практика, то питання  оренди невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок далеко не у всіх на вустах. - Тарас Грень начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів). У зв'язку з цим виникає ряд питань, про те, що таке нерозподіленні земельні ділянки, невитребуванні частки (паї) який порядок укладення договорів оренди таких паїв, що потрібно знати і враховувати, укладаючи договори оренди на неуспадковані земельні ділянки.????

 Отже, ?нерозподіленою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).

?Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

?Нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на ????строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

?Власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження.

?З моменту державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку договір оренди припиняється,? а державна реєстрація припинення права оренди проводиться одночасно з державною реєстрацією права власності.  

 ????Є ще також неуспадковані земельні ділянки.

 ?У разі відсутності спадкоємців або? виконавця заповіту особою, яка управляє спадщиною, до складу якої входить земельна ділянка, є сільська, селищна, міська рада за місцезнаходженням такої земельної ділянки. ????Сільська, селищна, міська рада, має право передати таку земельну ділянку, сільськогосподарського призначення в оренду, у разі відсутності ?спадкоємців за заповітом і за законом, ?усунення їх від права на спадкування, ?неприйняття ними спадщини, а також ?відмови від її прийняття після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини, без права на поновлення договору оренди землі.

?Якщо строк дії договору оренди землі, що не містить умови про його поновлення, закінчився у день або після смерті орендодавця, договір за заявою орендаря поновлюється на той самий строк і на тих самих умовах до моменту державної реєстрації права власності ?спадкоємця на земельну ділянку або ?державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку за рішенням суду про визнання спадщини відумерлою. ?Зазначена заява має бути подана до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно протягом одного місяця з дня, коли орендарю стало відомо про смерть орендодавця.                       

????З моменту державної реєстрації права власності ?спадкоємця на земельну ділянку, передану в оренду особою, яка управляє спадщиною, або? державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку за рішенням суду про визнання спадщини відумерлою договір оренди припиняється?, а державна реєстрація припинення права оренди проводиться одночасно з державною реєстрацією права власності.

?Рішення органу місцевого самоврядування про передачу в оренду земельної ділянки, що входить до складу спадщини та перебуває в управління органу місцевого самоврядування, може прийматися і у разі ???відсутності державної реєстрації права власності територіальної громади на таку земельну ділянку в Державному реєстрі прав. 

Державна реєстрація права оренди такої земельної ділянки, проводиться у спеціальному розділі Державного реєстру прав без державної реєстрації пава власності за особою, яка управляє спадщиною, крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь