Львівська ОДА інформує щодо цифрового ефірного телебачення

Дата: 23.04.2020 16:48

Львівська обласна державна адміністрація інформує про те, що розпорядженням Секретаря РНБО України від 28.02.2020 № 16 створено робочу групу з оптимізації вітчизняної сфери телерадіомовлення щодо захисту конституційних прав громадян на доступ до інформації та протидії інформаційній агресії Російської Федерації (далі робоча група).

Відповідно до протоколу No 1 від 3 березня 2020 року засідання робочої
групи для вирішення проблем упровадження цифрового телерадіомовлення
створено підгрупу з питань оцінки покриття цифровим сигналом території
України та зміни модуляції сигналу (далі – підгрупа).

На засіданні підгрупи, яке відбулося 11 березня 2020 року, розглядалося
питання стосовно організації вимірювань покриття цифровим сигналом
телемережі ТОВ «ЗЕОНБУД».
За результатами розгляду вирішили:  інформувати населення щодо правил користування цифровим телебаченням.

З огляду на зазначене повідомляємо, що на сайті Національної ради
www.nrada.gov.ua в розділі «Цифрове телерадіомовлення в Україні», розміщено інформацію щодо прийому цифрового сигналу, зокрема практичні поради громадянам для безкоштовного перегляду 32 цифрових телевізійних програм у стандарті DVB-T2, переліку каналів, розташування передавачів, інформація про цифрові передавачі та антени.

Додатково надаємо практичні поради щодо правил оптимального
налаштування фіксованого прийому цифрового наземного телевізійного
мовлення (DVB-T2), а саме:

• необхідність розташування приймальної антени з коефіцієнтом підсилення не менше 10 дБ на висоті не менше 10 м, але в будь-якому випадку над існуючими в напрямку передавача цифрового телевізійного мовлення прилеглими будівлями та домінуючими елементами рельєфу – для забезпечення прямої видимості;

• обов’язкової орієнтації приймальних антен домогосподарств в напрямку розташування найближчого передавача цифрового телевізійного мовлення.

Аналогічна інформація також вже зараз доступна на офіційному веб-сайті
Українського державного центру радіочастот www.ucrf.gov.ua у відповідному розділі сайта: «Консультаційний центр» - «Налаштування прийому цифрового ефірного ТБ».

У разі необхідності надання окремих практичних порад із забезпечення прийому сигналу цифрового наземного телевізійного мовлення, просимо звертатись на електронну адресу Українського державного центру радіочастот :
drok@ucrf.gov.ua або по телефону +38 044 422-85-85.