Парламент на позачерговому засіданні ухвалив в цілому проект закону №2339 щодо посилення відповідальності за пошкодження об’єктів рослинного світу. Відповідне рішення підтримали 328 народних депутатів України.

  • Мінекоенерго підтримує прийняття цього

законопроекту, адже випалювання сухої рослинності та її залишків породжує багато негативних наслідків. А саме:

- погіршення стану довкілля, зокрема, забруднення атмосферного повітря,
- висока температура негативно впливає на родючість ґрунтів,
- випалювання рослинності та її залишків нерідко є причиною пожеж на сусідніх земельних ділянках та у лісах. Водночас внаслідок цього можуть бути пошкоджені лінії електропередач та інші об'єкти.

  • Відповідальність за порушення правил посилюється для того, аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, які виникають через це.

Відповідно до прийнятого закону, за спалення або пошкодження вогнем лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, будуть штрафи, які збільшили у 18 разів: доведеться заплатити від 91 800 гривень до 153 000 гривень.

  • Також у 20 разів підвищили штраф за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва (якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей або для довкілля) - до 30600-61200 гривень.

  • За випалювання на сільгоспземлях, в смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

  • Більше про нововведення можете дізнатися за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67221

  • Актуальна інформація щодо ситуації з пожежами у зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення:

https://www.facebook.com/…/a.10968447670…/2960858947303695/…

  • Сайт Державного агентства України з управління зоною відчуження з щоденною інформацією щодо пожеж:

http://dazv.gov.ua

  • Сайт Державної служби України з надзвичайних ситуацій з щоденною інформацією щодо пожеж:

https://www.dsns.gov.ua/