ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ

Дата: 02.04.2020 20:17

Протягом трьох тижнів вся Україна перебуває на карантині. На жаль, як показала практика, надто багато людей не сприймає всерйоз дану надзвичайну ситуацію і зовсім не дотримується життєво важливих рекомендацій. Досі велика кілкість громадян продовжують ходити вулицям без елементарних засобів індивідуального захисту, наражаючи на небезпеку себе та оточуючих.

Сьогодні влада констатує щоденне зростанням кількості хворих на COVID-19 в Україні більше ніж на 10%. Тому, керуючись рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики, Уряд запроваджує більш жорсткі вимоги щодо карантину, а також штрафи та кримінальну відповідальність за їх порушення.

Зокрема, під час карантину, який поки триватиме до 24 квітня 2020 р. на всій території України, ЗАБОРОНЕНО:

• перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

• переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

• перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

• відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

• відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

• проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

ОСОБЛИВУ НАДІЮ ПОКЛАДАЄМО НА КЕРІВНИЦТВО ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ, ЯК НА ПРЕДСТАВНИКІВ СУСПІЛЬСТВА, ЯКІ ВМІЮТЬ БРАТИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДОЛЮ ІНШИХ.
Тож закликаємо всіх керівників:

• Забезпечити вичерпне інформування усіх працівників про правила поводження в умовах карантину та забезпечити контроль за виконанням цих правил. На сайті Міністерства охорони здоров'я України https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov Ви знайдете вже розроблені всі необхідні матеріали для друку та розповсюдження у соціальних мережах, тож скористайтесь ними! Використовуйте інформацію лише з офіційних джерел, не дозволяйте ввести себе в оману.

• По можливості організувати дистанційний режим роботи для працівників.

• Запровадити посилений режим дезінфекції на підприємствах, де відсутня можливість дистанційної роботи.

• Організувати щоденну первинну діагностику респіраторних захворювань у штатних працівників.

• Працівників із симптомами гострої респіраторної інфекції, невідкладно направляти у визначені медичні установи.

• Забезпечити доступ працівників до профілактичних засобів та першої медичної допомоги: антисептики, термометри, медичні маски, гумові рукавички тощо.

Також просимо уникати спекулятивних заходів по відношенню до партнерів та клієнтів, а навпаки, йти на логічні поступки, зокрема:

• не підвищувати ціни на товари першочергової необхідності;

• не маніпулювати цінами на товари вторинного вжитку, адже це може спричинити масове відвідування торгових мереж громадянами;

• максимально перейти в режим он-лайн закупівель та безконтактної доставки;

• не підвищувати ціни на оренду для орендарів, а навпаки розглянути варіант канікул;

• переглянути терміни виконання договірних зобов'язань, які складно виконувати в умовах карантину.

БУДЬМО РОЗВАЖЛИВІ - ЗБЕРЕЖЕМО КРАЇНУ!