Улітку й восени спеціаліст з питань екології та охорони природних ресурсів Давидівської сільської ради ОТГ Григорій Гуль неодноразово піймав «на гарячому» безжальних винищувачів природи, котрі спалюють суху рослинність. Однак, попри складання протоколів і штрафи, палії продовжують чинити протиправні дії.

         Наголошуємо і попереджаємо всіх мешканців про те, що згідно із Законом України «Про тваринний світ», Законом України «Про рослинний світ», ст. 77 і 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та правила поведінки у пожежонебезпечний період встановлено ЗАБОРОНУ на самовільне випалювання рослинності.

Відтак ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн).

Пам’ятайте – спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, пошкодження нижніх частини дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.

Давидівська сільська рада ОТГ закликає мешканців відповідально та небайдуже ставитись до природи, що нас оточує. Пожежі завдають непоправної шкоди екосистемам, відновлення яких може зайняти не один рік, а після випалювання значно знижується родючість ґрунтів. Ба більше, викиди шкідливих речовин, унаслідок згоряння сухостою, трави і листя призводить до захворювань та нищить здоров’я людей.

Скажіть палінню й диму – НІ!