П А М ‘ Я Т К А з охорони праці щодо дотримання вимог безпеки при проведенні зернозбиральних робіт

Дата: 02.07.2019 16:07
Кількість переглядів: 651

Фото без опису

П А М Я Т К А

з охорони праці щодо дотримання вимог безпеки при

проведенні зернозбиральних робіт

 1. Трактори, зернозбиральні комбайни, інші самохідні машини, тракторні причепи повинні бути зареєстровані в державних органах нагляду, пройти періодичний технічний огляд..
 2. Перед початком зернозбиральних робіт необхідно провести навчання і перевірку знань з питань охорони праці трактористів, водіїв, провести інструктування  по видах робіт працівників, яких передбачається залучати до збиральних робіт.
 3.  Працівники, які зайняті на механізованих роботах, повинні пройти періодичні медогляди у встановленому порядку. Організувати проведення передрейсових медичних оглядів операторів мобільних механізмів.
 4. Розробити маршрути безпечного руху техніки.
 5. Перевірити технічний стан споруд та устаткування зернотоків (наявність огороджень та захисних решіток на звальних ямах, закриття на замок люків бункерів та ємностей, перевірка опору заземлення електрообладнання та  ізоляції електрокабелів). Дотримуватись правил безпеки праці під час вантажно-розвантажувальних та інших видів робіт. Місця завантаження та розвантаження залізничних вагонів повинні бути оснащені гальмівними башмаками, засобами для запобігання падіння працівників ( огородження, тросові підвіски, запобіжні пояси), вібраторами, спеціальними лопатами з довгими держаками. Засоби дистанційного контролю температури зерна в силосах та бункерах повинні бути справними.
 6. Провести перевірку габаритів ліній електропередач на зернотоках і місцях проведення зернозбиральних  робіт, довести цю інформацію до відома комбайнерів, водіїв, трактористів, інших працівників.
 7. Організувати місця відпочинку та харчування працівників в польових умовах ( пересувні вагончики, грозозахист, обладнати місця куріння).
 8. Провести протипожежні заходи (перезарядити старі або закупити нові вогнегасники, забезпечити виробничі дільниці первинними засобами пожежогасіння).
 9. Провести інструктаж  щодо дотримання виробничої та трудової дисципліни, попередження випадків виконання робіт у нетверезому стані.
 10. Вимоги щодо безпеки під час збирання зернових:
 • під час роботи в полі та переміщення по дорогах на зернозбиральному комбайні   дозволено перебувати лише комбайнеру;
 • запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати у дерев’яних чохлах на польовому стані;
 • не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторному причепі під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продуктом до місця складування;
 • комбайни повинні бути забезпечені дерев’яними лопатами для проштовхування злежаного зерна у бункерах до вивантажувального шнека;
 • збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев’яними підкладками на випадок встановлення домкрата під час ремонту чи огляду;
 • під час переміщення на інше поле вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні бути переведені в транспортне положення. Дистанція між збиральними машинами під час переміщення повинна бути не менше 50м.
 1. Забезпечити працівників спецодягом та засобами індивідуального захисту згідно встановлених вимог.
 2. Організувати безпечні умови праці для сторожів , охоронників.

Примітка: з питання скерування спеціалістів для проведення  превентивних заходів у сільськогосподарських підприємствах  звертатись:

ГУ Держпраці у Львівській обл.

відділ нагляду в АПК та СКС  -   тел.275-16-44,

начальник відділу: Курило Віктор Миколайович


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь