УВАГА!! Погіршення погодніх умов! Що робити?!

Дата: 11.03.2019 14:48

В найближчу годину із збереженням до кінця доби 11 березня по області очікується надзвичайний вітер (південно-західний з переходом на північно-західний) з поривами 35 – 40 м/с – III рівень небезпечності, червоний.

Головне управління ДСНС України у Львівській області звертається до громадян дотримуватися правил безпеки та бути обачними, особливо під час перебування на вулиці. Намагайтеся не ходити попід розлогими деревами, а також тримайтеся подалі від рекламних щитів та ліній електропередач.
Також за можливості не паркуйте автомобілі під нестійкими конструкціями.

У разі виникнення небезпеки телефонуйте до Служби порятунку “101”.

Небезпека для людей при таких природних явищах як буря, смерч і ураган полягає в руйнуванні дорожніх і мостових покриттів, споруд, повітряних ліній електропередачі та зв'язку, наземних трубопроводів, а також ураженні людей уламками зруйнованих споруд, оламками скла, що летять з великою швидкістю. Крім того, люди можуть загинути і отримати травми в разі повного руйнування будівель. При сніжних і пилових бурях небезпечні снігові замети і скупчення пилу («чорні бурі») на полях, дорогах і населених пунктах, а також забруднення води.

Буря - це зливовий дощ , що супроводжується сильним вітром. Через сили і потужності цього природного явища річки виходять з берегів і можуть затоплювати довколишні підвали будинків, підземні гаражі, електроустановки і т.д.
У результаті сильної зливи, що триває півгодини-годину, можуть бути повністю затоплені підземні комунікації. Щоб цьому запобігти, заблокуйте їх за допомогою мішків з піском.
Провісниками бурі найчастіше бувають гроза або сильні розряди блискавки. Щоб не постраждати від блискавки, виконайте наступні рекомендації:
- Відключіть від мережі всі електроприлади;
- Не стійте перед відкритим вікном з металевими предметами в руках;
- Закрийте вікна та двері;
- Тримайтеся ближче до середини кімнати;
- Якщо ви були на трасі в машині – зупиніть транспортний засіб у якій-небудь низині і покиньте його;
- Не бігайте;
- Не підходьте до металевих труб або напівзруйнованих будівель;
- Не ховайтеся під деревами, особливо під модринами або дубами;
- Пам’ятайте, що гроза часто йде проти вітру;
- Перед грозою настає повний штиль або вітер різко змінює напрямок;
- Мокрі речі сильніше притягують блискавку;
- В лісі намет ставити потрібно в низині;
- Ховатися в лісі потрібно серед низькорослих дерев;
- Глинистий грунт погано вбирає вологу, тому збільшує небезпеку.
Ознаками наближення блискавки до людини вважаються: коли волосся елекризується, дзижчання металевихпредметів, розряди блискавок на гострих металевих предметах.

Смерч
Досить часто грозова хмара породжує таке страшне явище як смерч. Людей здавна страшить, що миттєво нізвідки виникаєвертикальна воронка. Вона володіє небаченою силою: піднімає і переносить на великі відстані навіть такі важкі предмети як дерева разом з корінням, дахи будинків, автомобілі …
Виникнення смерчу можна визначити по невеликій чорної воронці, яка підіймає з землі дрібні предмети. Через кілька хвилин настає затишшя і раптом смерч починає «всмоктувати» в себе все, що трапляється йому на шляху.
Стовідсоткових порад від смерчу не існує , але деякі запобіжні заходи допоможуть пережити його максимально безболісно:
- Перевірте наскільки добре закріплене покриття вашого даху;
- Приберіть з відкритого простору легкі предмети (бочки, ящики, предмети меблів, поставте в стаціонарний гараж автомобіль);
- Закрийте всі вікна і двері;
- Перекрийте водо -газо – електропостачання;
- Заховайтеся в підвалі.
У будь-якому разі не покидайте свій притулок відразу, почекайте якийсь час так як смерч може повернутися.

Ураган
Характеризується посиленням вітру понад 30 м/с, який володіє великою потужністю і триває досить довго, називається ураганом. При наближенні урагану оголошується штормове попередження, після якого потрібно виконати наступне:
- Перевірити стан дахів і труб;
- Закрити вікна віконницями або щитами;
- Прибрати з навколишньої території легкозаймисті предмети;
- Покинути легкі будівлі і сховатися в стаціонарних;
- Взяти з собою запас продуктів і ліків на 2-3 дня;
- Перекрити всі комунікації;

Правила поведінки під час ураганів:
- Перечекайте штормовий вітер в підвалі або спеціальному приміщенні (ні в якому разі не перебуваєте на верхніх поверхах багатоповерхових будівель)
- Не шукайте притулку в напівзруйнованих будівлях;
- Якщо вам здалося, що урагану більше немає – не виходьте відразу з дому, раптом це оманливе враження;
- Якщо ураган вас застав на вулиці, сховайтеся в траншеї, кюветі або ямі (ляжте і закрийте голову руками) далеко від будівель;
- Опинившись у полі взимку під час урагану, намагайтесь пробратися до магістральної дороги, щоб вас могли виявити дорожні служби;
- При сніжній бурі досить сховатися в будинку. Якщо виникла необхідність покинути приміщення, повідомте родичам або сусідам куди ви йдете і коли плануєте повернутися;
- Після урагану огляньте будинок і прилеглі до нього будівлі: чи немає обірваних дротів або небезпечно розвалених конструкцій. Що можливо – зробіть самі, при пошкодженнях, наприклад, електричної мережі викличте спеціаліста;
- Перевірте, чи немає витоку газу.

? ?µ?·???»?????°?? ???????????? ?·???±???°?¶?µ???? ?·?° ?·?°?????????? "???????°?»?????? ??????????"