До уваги юнаків віком 20-27 років, що проживають у Давидівській ОТГ!

Дата: 06.03.2019 11:36

Пустомитівський РВК повідомляє, що згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» юнаки 20-27 років із сіл Давидівської ОТГ повинні прибути в Пустомитівський РВК  (м.Пустомити, вул.Грушевського, 36) для проходження медичної комісії  або подати довідки з місця навчання (особам, які навчаються)

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» термін служби в армії становить:

• 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти
  • 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?

Законодавством України передбачено досить великий перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. Так, відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», потрапити під відстрочку можуть:

• призовники, у яких є дитина віком до трьох років
  • чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину
  • громадяни, у яких є непрацездатні батьки (одинока мати/батько)
  • студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій
  • призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї (родині)
  • священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі

Згідно ст. 18 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

• визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби
  • досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу)
  • які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах
  • виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів
  • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу
  • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання
  • призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних? ?µ?·???»?????°?? ???????????? ?·???±???°?¶?µ???? ?·?° ?·?°?????????? "?????????????????????????????? ? ???? ???????·????"