ОСНОВНІ ПРАВИЛА УТРИМАННЯ КОЛОДЯЗІВ

Дата: 14.06.2023 16:58

1. Ізолювати колодязь від проникнення поверхневого стоку дощових та талих вод, а саме:
Влаштування перехоплюючої канави, яка відводить стоки від колодязя;

Навколо колодязя на глибину 2 м. і шириного 1 м пошарове утрамбування глини чи масного суглинку, або бетонування (асфальтування) майланчика радіусом не менше ніж 2м на основі шебеню товщиною 15-20см та з ухилом віл колодязя;

Стіни колодязя повинні бути щільними, а тріщини і шпарини потрібно своєчасно заліплювати:

Наземна частина колодязя, яка призначена для захисту шахти від забруднення влаштовується не менше як на 0,8 м вище поверхні землі та щільно закривається кришкою. Зверху влаштовують дашок, навіс.

Для підйому води із колодязя слід застосовувати насоси. У разі неможливості застосування насоса обладнати коловорог з відром для загального користування.

Територію поблизу колодязя необхідно утримувати в чистоті та в радіусі 20м ліквідувати всі можливі джерела забруднення (вигрібні ями, гноєсховища, тощо).

Колодязь не менше 1 разу на рік необхідно чистити з подальшою дезінфекцією всіх підземних елементів споруди.

Дезінфекцію питної колодязної води здійснюють з профілактичною метою 2 рази на рік.

3 обережністю застосовувати в сільському господарстві та приватному секторі мінеральні чи органічні добрива.