Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення (слухання)

Дата: 27.05.2022 15:18
Кількість переглядів: 442

   Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо  реорганізації Будьківської гімназії Давидівської сільської ради у Будьківську початкову школу, її перейменування та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Давидівської сільської ради.

Проєкт рішення

1. Найменування організатора громадського обговорення – Давидівська сільська рада.

2. Мета: врахування думки жителів села Будьків, депутатів місцевого самоврядування щодо реорганізації Будьківської гімназії Давидівської сільської ради у Будьківську початкову школу Львівського району Львівської області.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

   Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

   Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

   На території Давидівської територіальної громади функціонує 14 закладів освіти, у яких навчається 1974 учні.

   Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності, бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

   Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми.

   Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу громада платить із власного бюджету) та переведення дітей до більших шкіл та забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.

   Будьківська гімназія  розташована в с. Будьків та займає три пристосованих приміщення. В двох розташовані класні кімнати, в одному їдальня з харчоблоком. Приміщення потребують капітального ремонту, і навіть після його проведення, не будуть відповідати державним будівельним нормам та санітарному регламенту закладів освіти.

   Середня наповнюваність класів – 13 учнів. Проте всі класи  основної школи навчаються за індивідуальною формою навчання, так як відсутні  класи при нормі наповнюваності класу в сільській місцевості -5 учнів, що в рази збільшує видатки на виплату заробітної плати педагогам.

   Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена  на заробітну плату педагогічних працівників. 

   На сьогодні єдиним оптимальним завданням  у вирішенні проблеми малокомплектності Будьківської гімназії є реорганізація даного закладу у початкову школу. Таким чином, молодші школярі навчатимуться поруч з домівками, вчителі початкових класів  працюватимуть у звичних умовах. Учнів 5-9 класів даної гімназії планується підвозити до Старосільського ліцею шкільним автобусом.

  У зв’язку з малою наповненістю класів Будьківської гімназії є загроза втратити права громади на отримання освітньої субвенції з державного бюджету на оплату праці педагогічним працівникам закладів.

   В такому випадку, бюджетне навантаження щодо оплати заробітної плати педагогам цього закладу буде покладене на місцевий бюджет, що призведе до мінімізації видатків на основні поточні потреби закладу (покращення матеріально-технічної бази тощо) і негативно вплине на забезпечення надання якісних освітніх послуг і забезпечення комфортного освітнього простору (середовища).

   Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, виносимо на громадське обговорення  питання реорганізації Будьківської гімназії Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області у Будьківську початкову школу, її перейменування та затвердження відповідного проєкту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Давидівської сільської ради.

   Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення цього питання.

Формат проведення громадського обговорення: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення в приміщенні Будьківської гімназії громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадскістю. До участі в обговоренні запрошуються мешканці с.Будьків Давидівської сільської ради у термін з 27 травня 2022 року.

6. Місце знаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення за адресою: 81151, Львівська область, Львівський район, село Давидів, вулиця Незалежності, 1А (відділ освіти, молоді та спорту Давидівської сільської ради), електронна адреса davydiv.vo@ukr.net .

 7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Кришталь Світлана Михайлівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Давидівської сільської ради.

8. Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Давидівської сільської ради.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь