Дата: 31.03.2021 12:53

Фото без опису

Правові засади оренди землі  Відповідно до чинного законодавства володіння і користування земельною ділянкою здійснюється, зокрема, шляхом надання її в оренду. Основним нормативно-правовим актом, який регулює процедуру оренди землі є Закон України «Про оренду землі». А відносини оренди регулюють Земельний кодекс України й Цивільний кодекс України. Зазначу, що не менш важливим є також договір оренди землі, у якому детально прописуються усі орендні відносини. – Що таке оренда землі. – Оренда землі – це строкове платне володіння та користування земельною ділянкою, яке засноване на договорі оренди. Доволі часто договір оренди підписується сторонами, але не реєструється в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. А тому звертаю увагу на те, що правочин, який підлягає державній реєстрації, вважається вчиненим з моменту її проведення. Отже, договір оренди земельної ділянки буде вважатися вчиненим після проведення державної реєстрації права оренди і початок перебігу строку оренди буде припадати на дату її державної реєстрації. – Які земельні ділянки можуть надаватися в оренду? – «Закон про оренду землі» вказує, що в оренду можуть надаватися земельні ділянки, які перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності. Так, у користування можна надати земельну ділянку для особистого селянського господарства, для ведення фермерського господарства, для будівництва та обслуговування житлового будинку. Важливим є і те, що може бути надана в оренду земельна ділянка, на якій розміщені, скажімо, господарські споруди чи будівлі. – А чи є обмеження щодо передачі в оренду земельних ділянок? – Так, відповідно до Земельного кодексу України не підлягають передачі в оренду земельні ділянки, штучно створені у межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, розташованих у прибережній захисній смузі водних об’єктів, крім випадків, передбачених законом. – Хто може бути орендодавцем земельної ділянки? – Якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності, то орендодавцем буде фізична або юридична особа у власності якої знаходиться така земельна ділянка. Коли об’єктом оренди є земельна ділянка комунальної власності, то орендодавцем є сільська, селищна, міська ради в межах повноважень, визначених законом. Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є органи виконавчої влади, які відповідно до закону передають земельні ділянки у власність або користування. Орендодавцем земельної ділянки, що входить до складу спадщини, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини, є особа, яка управляє спадщиною. – Хто ж може бути орендарем за договором оренди земельної ділянки? – Згідно з Законом «Про оренду землі”орендарями земельних ділянок можуть бути: а) районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом; б) сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом; в) громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об’єднання та організації, а також іноземні держави. Додаткову інформацію ви можетке знайти на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid: https://wiki.legalaid.gov.ua/. Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103 та у працівників Пустомитівського бюро БПД Адреса 81100, м. Пустомити, вул. Грушевського, 35 (враховуйте карантині обмеження). тел.:(03230) 41 008; моб.:0965464526,  ел.адреса: pustomyty@legalaid.lviv.ua .

– Згідно з Законом «Про оренду землі”орендарями земельних ділянок можуть бути:

Додаткову інформацію ви можетке знайти на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid: https://wiki.legalaid.gov.ua/. Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103 та у працівників Пустомитівського бюро БПД Адреса 81100, м. Пустомити, вул. Грушевського, 35 (враховуйте карантині обмеження). тел.:(03230) 41 008; моб.:0965464526,  ел.адреса: pustomyty@legalaid.lviv.ua .