Давидівська ОТГ бере участь у проєкті-челенджі «Не пали – компостуй!»

Дата: 29.05.2020 10:17

Давидівська ОТГ бере участь у проєкті-челенджі «Не пали – компостуй!»

З метою ефективного запобігання випалювання стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів, Давидівська ОТГ бере участь у проєкті-челенджі «Не пали – компостуй!», ініційованому Лабораторією інноваційного розвитку ПРООН в Україні разом із Центром розвитку інновацій.

Завдання проєкту, поставлені ініціаторами:

• підтримувати розвиток руху еко-інспекторів, добровільних пожежних дружин та еко-відповідальних громад й бізнесу;

• дослідження успішного досвіду запобігання спалюванню органіки;

• популяризація альтернативних практик – компостування, біогаз;

• надання інструментів та навчання моніторити та аналізувати пожежі на основі супутникових, державних даних та зібраних активістами/ волонтерами.

Згідно ДСНСУ в Україні щороку відбувається понад 50 тис. пожеж та вже зафіксовано 25% зростання у 2020 році. Це завдає мільярдних збитків, забруднює повітря, знищує цілі екосистеми та забирає життя людей. У 2019 році непрямі збитки від пожеж в екосистемах склали близько 3,4 млрд грн; загинуло 84 людини. У 2020 році Уряд спільно з ВРУ прийняли рішення про суттєве збільшення штрафів у 18 разів (проєкт ЗУ № 2339).

Проаналізувавши супутникові дані бачимо, що місця пожеж повторюються на 80%. На жаль, люди звикли палити, а не переробляти еко-відходи у щось корисне. Ми говоримо про компостування! Відтак, саме компостування всіх органічних відходів протягом року, зменшить об’єм твердих побутових відходів.

Сподіваємось на те, що Давидівська об’єднана територіальна громада успішно перейме досвід і втілить у життя цю корисну ініціативу.

• На нашому сайті стартує нова щотижнева рубрика на екологічну тематику #НеПалиКомпостуй

• Наступної п'ятниці розглянемо і проаналізуємо карту пожеж на агрополях Давидівської ОТГ.