Бережіть себе від небезпеки на залізниці...
Дата: 21.10.2019 15:16
Кількість переглядів: 816
З початку року на станціях, розташованих у межах Південно-Західної залізниці, яка забезпечує перевезення пасажирів і вантажів рухомим складом травмовано 111 громадян, з них 85 смертельно.
Громадяни забувають про те, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки.
У наслідок наближення до пристроїв електропостачання, під час проїзду на дахах вагонів («РУХ ЗАЧЕПІНГ») або підйому на дахи електропоїздів, вагонів, цистерн (для здійснення СЕЛФІ) травмовано 22 громадян, з низ 9 з смертельним наслідком. Загалом це підлітки та юнаки віком від 12 до 19 років.
Невтішна статистика свідчить про те, що підлітки наражають себе на небезпеку для того щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, щоб виділитись серед друзів, не розуміючи що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.
Усі випадки травмування сталися внаслідок порушення самими потерпілими «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті», а саме:
-
під час ходіння по залізничним коліям та переходу через колії в невстановлених місцях;
-
через особисту необережність пасажирів при посадці та висадці в вагони;
-
проникнення громадян на об’єкти залізничного транспорті з метою особистої наживи;
-
безцільне знаходження на залізничних станціях та перегонах;
-
дитячі пустощі, безконтрольність з боку батьків.
Для збереження вашого життя та здоров’я виконуйте основні правила поведінки на залізничному транспорті:
-
Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
-
Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).
При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.
-
При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
Пішоходам категорично забороняється:
-
Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
-
Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
-
Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
-
На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
-
Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
-
Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
-
На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
-
Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.